POWSTANIE PRAWIE TYSIĄC NOWYCH MIEJSC PRACY W REGIONIE

Opublikowano: środa, 05, kwiecień 2017

Firmy zainwestują 1,1 mld zł. w warmińsko-mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. A to oznacza, że w naszym regionie powstanie 926 nowych miejsc pracy. Nakłady inwestycyjne firm, o których mowa wyniosą co najmniej 1 mld 140 mln zł.

 

52651b2259826_p.jpg
Firmy, które w I kwartale tego roku uzyskały zezwolenia na działalność gospodarczą w WMSSE zatrudnią łącznie prawie tysiąc pracowników. Jak stwierdził Grzegorz Smoliński, prezes Strefy pierwsze trzy miesiące obecnego roku to spektakularny sukces. Określił także naszą strefę jako lidera wśród wszystkich polskich specjalnych stref ekonomicznych. Wyjaśnił także, że oprócz tego, że inwestorzy zatrudnią nowych pracowników, to powstaną także dodatkowe miejsca pracy w firmach kooperujących.

 Największą z planowanych inwestycji jest zakład przetwórstwa drewna pod Biskupcem. Nakłady inwestycyjne będą wynosić 789 mln zł. Spora inwestycja zaplanowana jest także w podstrefie Iława, Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy chce zainwestować tam 4 mln zł. To ma dać nowe miejsca pracy do prawie 200 pracowników. Z kolei Zakład Drobiarski Lech Drób w Zalewie wybuduje zespół hal produkcyjnych do uboju i rozbioru drobiu oraz hale do chłodzenia i mrożenia wyrobów gotowych (140 nowych pracowników). W podstrefie Elbląg powstanie hala za 17 mln zł. Będzie wyposażona w nowoczesną linię technologiczną do produkcji opraw świetlnych. W Mławie powstanie zakład do odzyskiwania surowców z materiałów segregowanych (nowe miejsca pracy dla 16 osób), a w Pomiechówku zakład produkcji bloczków silikatowych (zatrudnienie dla 20 osób). W Olsztynie Indykpol rozbuduje istniejący zakład przetwórstwa drobiu (a to oznacza zatrudnienie dla 105 pracowników).

W Bartoszycach będą nowe miejsca pracy dla 49 pracowników w zakładzie Get Fresh Cosmetics. Zakład będzie wyposażony w nowoczesne linie technologiczne oraz maszyny i urządzenia do produkcji kosmetyków i świec zapachowych. W podstrefie Nidzica z kolei Isoroc Polska kupi nowoczesną linię technologiczną do produkcji ekologicznych produktów z wełny mineralnej (zatrudnienie dla 80 osób) oraz firma Eljako -Al wybuduje zakład produkcji okien, drzwi i fasad z aluminium (zatrudnienie dla 10 osób). To nie wszystko. Pracę w firmie Alto, która wdroży innowacyjne produkty opakowaniowe służące do monitorowania jakości i bezpieczeństwa żywności znajdzie 20 osób.

źródło: Gazeta Olsztyńska

 

 

Moim zdaniem

Dzień Dobry Mazury

Na temat

Małe domy kultury

Inspiracje Joasi

Eko-fala

Facebook

Kontakt

Adres redakcji

ul. Rybna 1
11-400 Kętrzyn

redakcja@telewizjamazurska.pl

Tel. 89 741 34 56

Tel. 662-104-043

BIURO REKLAMY

TEL. 515 891 276